Ky site përdor cookies për përvojën më të mirë të mundshme të përdoruesit. Duke përdorur faqen tonë të internetit, ju pranoni që cookies të ruhen në pajisjen tuaj.
Prano dhe vazhdo.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

Më i fuqishëm, më dinamik. SUV i ri sportiv.

ŠKODA KODIAQ SPORTLINE vjen në treg me një variant akoma më dinamik të SUV-s së madhe.Si pjesa e jashtme ashtu edhe ajo e brendshme  karakterizohen nga veçori, të projektuara posaçërisht për këtë model sportiv.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

I fuqishëm dhe efektiv.

Natyra nuk fal asnjë kompromis, lejon vetëm kombinimin më të mirë të mundshëm. Estetika e fuqishme e KODIAQ SPORTLINE kombinohet me një trup të jashtëzakonshëm me cilësi off-road mbresëlënëse. I prodhuar për t'i bërë ballë kushteve më të vështira.  Pamja e tij prezantohet me elegancë plot vetëbesim.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

I gjerë dhe i rehatshem

Zini vend-gati-nisuni! Tek KODIAQ SPORTLINE, me dy sedilje opsionale për pjesën mbrapa, mund të udhëtojnë në mënyrë të qetë dhe të sigurt deri në shtatë persona.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

I rehatshëm dhe funksional

Qofshi duke shkuar në punë, supermarket, shkollë apo në një aventurë të madhe: Komforti i tepërt i tij e bën çdo udhëtim me KODIAQ SPORTLINE një udhëtim luksoz e të këndshëm.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

I sigurt dhe i mbrojtur

Sistemet pasive të sigurisë së automjetit, duke përfshirë edhe airbag-ët, përdoren në situata të rrezikshme të cilat drejtuesi nuk mund t'i kontrollojë në mënyrë aktive.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

Inteligjent dhe progresiv

Male të thepisur, lugina të thella, zhavorr, baltë apo gropa? Për KODIAQ SPORTLINE me transmision 4x4 nuk është aspak sfidë e madhe. Eksperti Offroad do t'ju frymëzojë me potencialin e tij të madh dhe trajtimin e klasit të parë në çdo udhëtim: shoqërues i përsosur për aventurë.

6 arsyet pse: ŠKODA KODIAQ SPORTLINE

Disqe

Modeli vjen me disqe aliazhi 19'' të ridizenjuara si standard, dhe me 20'' gjithashtu në dispozicion si opsion shtesë.

Një paraqitje sportive që thekson karakterin e shkathët dhe dinamik.

 

> Pjesët e përparme dhe të pasme me elemente sportive të dizajnit.

> Dizajn special për disqet 19'' dhe 20 ''.

> Ndenjëse sportive me materjal Alcantara®

> Sisteme moderne të ndihmës gjatë drejtimit dhe shërbime të avancuara infotainment.

Tek ŠKODA KODIAQ SPORTLINE, ekziston një mundësi përzgjedhjeje mes tetë kombinimeve të motorëve-kuti e shpejtësisë (gearbox) për modelin SPORTLINE: bazuar në dy motorë benzine TSI dhe dy motorë me naftë TDI që variojnë nga 110 kW (150 PS) deri në 140 kW (190 PS).

ZGJIDHNI NGJYRËN QË PËLQENI MË TEPËR

I dizajnuar për të qëndruar jashtë turmës, ashtu si ju. Disqet 20" Vega Antracite i japin makinës një qëndrim të mirëmenduar, ndërsa zgjedhja e ngjyrave metalike ju lejon që ta bëni makinën tju përshtatet, fal edhe shumë tipareve të tjera të personalizuara.

Pyetja më e shpeshtë

Pse duhet ta blej KODIAQ Sportline?

Nëse doni një SUV të mirëpajisur , me një paraqitje dinamike që bie në sy dhe me shumë hapësirë, Kodiaq Sportline absolutisht duhet të jetë në listën tuaj të blerjeve. Modeli meriton plotësisht vëmendjen tuaj. I krijuar posaçërisht për ata që kërkojnë më shumë nga jeta, KODIAQ SportLine i ri bashkon fuqinë me stilin dhe dinamizmin. Modeli Premium i kuruar në çdo detaj, jo vetëm do të tërheqë shikimet ziliqare, por edhe garanton komoditet për udhëtimet tuaja.